Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rekonstrukce barokního procesí Libušín (2010)

14. 4. 2010

Rekonstrukce svatojiřského a svatomarkovského barokního procesí na hradišti kněžny Libuše

Hledáme studenty, zpěváky a zpěvačky, kteří by doprovodili profesionální muzikanty při zpěvu barokních písní.

Termín: neděle 25. 4. 2010

Sraz: kostel sv. Jiří na samotě 1,5 km západně od Libušína (okres Kladno), 17,00 hodin

Hlavní cíl...: Navodit atmosféru barokního procesí a barokní pouti na lesních cestách a cestičkách poblíž libušínského hradiště, ukázat možnosti spolupráce mezi profesionálními hudebníky, kteří se zabývají barokní hudbou (Michael Pospíšil a Ritornello), a studenty Ped F UK v Praze, navázat na loňskou rekonstrukci barokní pouti v Hájku u Prahy.

Procesí začíná v 17,00 u kostela sv. Jiří na hradišti cca 1,5 km západně od Libušína. Účastníci se na akci dopraví sami veřejnou dopravou, peníze na zájezdové autobusy na exkurze a další akce fakulta odmítá uvolňovat. Odjezd autobusu linky Praha-Kladno z Dejvické (linka č. 56, odj. stání č. 2) ve 14,30, příjezd do zastávky Kladno, gymnázium v 15,10 (pozor, není to konečná, zastávku poznáte podle rozměrné secesní budovy gymnázia po Vaší pravé ruce), odtud linkou č. 7 do zastávky Libušín (odjezd v 15,35, příjezd do Libušína na náměstí v 15,49), pak po zelené turistické značce severozápadním směrem na hradiště ke kostelu sv. Jiří (cca 1,5 km stále do kopce). Při příjezdu osobním autem jet z Prahy do Kladna-Rozdělova, odtud po silnici směr Smečno, auto nechat u bývalého dolu Schöller (též označován jako Důl Libušín) nebo po nezpevněné cestě podél zdi dolu dojet až na hradiště. Odjezd zpět do Prahy v 18,57 z vlakového nádraží v Kamenných Žehrovicích, přestup v Kladně na spěšný vlak, příjezd do Dejvic v 19,42 či na Masarykovo nádraží v 19,52.

V případě aktivní účasti se započítává jako literární exkurze. Zájemci se předem přihlásí na e-mailu. Zde i další informace. Nevybírá se žádný poplatek, ale každý zájemce si sám hradí dopravu tam i zpět. Kostel sv. Jiří středověkého založení bude pro zájemce otevřen před 16,00 hodinou.

Nutné vybavení: obuv do lesního terénu.